В межах ІІ етапу проєкту «Формування національної свідомості сучасного педагога як необхідної умови національно-патріотичного виховання підростаючого покоління» «Бути медійним необхідно» музичний керівник ЗДО №4 «Іскринка» Вікторія Кириченко не лише переглянула декілька варіантів фільму «Назар Стодоля» відзнятий в різні роки за однойменною п’єсою Тараса Шевченка (1936р., 1954р., 1989р.), а й глибоко їх проаналізувала, співставивши з п’єсою автора задля того, щоб уникнути викривлення історії, традицій та культури українського народу та з’ясувала, що фільм відзнятий у 1954 році найбільш близький до оригінальної п’єси:
Відгук на переглянутий фільм «Назар Стодоля» 1954 року випуску
музичного керівника ЗДО №4 «Іскринка»
Вікторії Кириченко
Фільм «Назар Стодоля» відзнятий за виставою, що була поставлена за мотивами однойменної п’єси «Назар Стодоля» Тараса Шевченко.
У фільмі розповідається про любов простого бідного козака Назара Стодолі до Галі, яка відповідає йому взаємністю. Але батько Галі, сотник Хома, хоче віддати її за багатого старого полковника. Тоді Назар викрадає Галю і вони вирушають на Січ. Однак по дорозі героям доведеться поборотися за своє щастя. Їх наздоганяють, виникає суперечка між сотником (батьком Галі) з одного боку і Назаром та Гнатом (побратимом Назара) з іншого. Ситуація склалася на користь молодих і батько Галі благословляє їх на одруження.
На мою думку, фільм – справжній шедевр. Від перегляду отримала величезне задоволення. У фільмі – вся наша Україна – у дзвінких голосах, співучій мові, добрих серцях та красі українського народу, його звичаях, обрядах, традиціях, чудових піснях і таночках.
Я не знаю, як хто розуміє цей фільм, але для мене – це фільм про справжнє вірне кохання, про шляхетність душі та відвагу низових козаків.
Тож, любіть українське, розмовляйте українською, дивіться українське!
Comments